مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

آثار گردشگری و بی همتای ایران زمین

(0 رای‌ها)
چهارشنبه, 23 فروردين 1396 ساعت 13:37

توضیحات

یکی از افتخارات کشور عزیزمان وجود آثار مهمی است که در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است و باعث محبوبیت شهرهای دارای این آثار از نظر توریستی شده است. در اینجا به معرفی این آثار پر مخاطب که اثر مخاطبین آن گردشگران خارجی هستند که با تور های داخلی به دیدن آنها می شتابند.

آثار گردشگری و بی همتای ایران زمین 

نیایشگاه چغازنبیل

در شهر شوش در استان خوزستان نیایشگاهی به نام چغازنبیل وجود دارد که در گذشته های دور به دلایل نامعلوم در زیر خاک مانده بود و اخیراً در پی اکتشاف مخازن نفتی به وجود آن پی بردند. چغازنبیل اولین اثر تاریخی ایران است که به ثبت میراث جهانی یونسکو رسید. قدمت چغازنبیل به قدری زیاد است که بسیاری از تاریخ شناسان از این بنا به نخستین بنای مذهبی ایران یاد می کنند. چغازنبیل در میانه ی شهری ساخته شده که این شهر به دستور پادشاه ایلام بوجود آمده بود.

تخت جمشید یا هزار ستون

تور شیراز شرکت الهام سیر از انواع تور پرمخاطب می باشد و تخت جمشید از مکانهایی است که در این تور به یادماندنی هرگز فراموش نمی شود. تخت جمشید یکی از شهرهای قدیمی ایران می باشد که در استان شیراز و در شهرستان مرودشت واقع شده است. کاخ تخت جمشید در این شهر قرار دارد که در طول سالیان دراز دستخوش حوادث بی شماری شده است. حکاکی ها و سنگ نوشته هایی که بر روی دیوارها و نقاط مختلف تخت جمشید وجود دارد نشان از فرهنگ ایرانی آن زمان دارد و بسیار گرانقدر می باشد.

آثار گردشگری و بی همتای ایران زمین 

میدان نقش جهان اصفهان یا میدان امام

در قلب شهر اصفهان میدانی باستانی وجود دارد که به ثبت آثار یونسکو رسیده است. در این میدان تمامی هنرهای معماری قدیمی و سنتی اصفهان را می توانید از نزدیک لمس کنید. داخل میدان حوض بزرگ با فواره های آب فراوان وجود دارد که با رقص نورهای موجود زیبایی خاصی به میدان بخشیده است. در اطراف میدان امام دو مسجد قدیمی و مشهور و دو مکان تاریخی دیگر وجود دارد که بر محبوبیت این میدان افزوده است. یکی از دلایل محبوبیت میدان امام برای گردشگران دسترسی عالی این مکان به مراکز مختلف و از جمله هتل ها می باشد.

تخت سلیمان یا آذرگشتاسب

در استان ارومیه و در نزدیکی شهرستان تکاب روستایی باستانی به نام تخت سلیمان وجود دارد که در قسمت وسیعی از آن آتشکده آذر گشتاسب یا مجموعه تخت سلیمان وجود دارد که مهم ترین آتشکده در تاریخ ایران باستان می باشد و مقصد بسیاری از تورهای گردشگری. تخت سلیمان از مجموع قلعه تاریخی، آتشکده های کوچک و بزرگ و چشمه ای با آب نیلگون و زیبا تشکیل می شود. چشمه تخت جمشید مرموز بوده و روموزی در دل خود دارد که هنوز کشف نشده است.