مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

قصد سفر به ژاپن دارید

(1 رای)
سه شنبه, 21 آذر 1396 ساعت 09:52

توضیحات

اگر قصد سفر به کشور چشم بادامی ها را دارید باید شما را دعوت کنیم که این نوشتار را مطالعه کنید. ژاپنی ها را کمتر فردی در جهان است که نشناست و این شُهرت نه به خاطر چشم هایشان بلکه به خاطر نظم و انظباط و پشتکار و ادب و فرهنگ آنها می باشد که باعث شده است ژاپن، قربانی جنگ های هسته ای از دل خاک برخیزد و به یک ابر قدرت در عرصه اقتصادی تبدیل شود. اما بازگردیم به تور ژاپن و تور توکیو و نکاتی از الهام24 . در سفر به این کشور باید از برخی باید و نباید ها پیروی کنید زیرا مردمی که اشاره کردیم بسیار حساس هستند و ممکن است حسابی از رفتار شما شاکی شوند.

قصد سفر به ژاپن دارید

اعداد نحس در ژاپن

در هر فرهنگی و هر کشوری نمادها و خرافات زیادی وجود دارد از جمله بد یُمن بودن و یا نحس بودن برخی از اعداد و کلمات و یا نماد ها و یا خوش یمن و میمون بودن برخی دیگر. در ایران ما عدد 7 عددی میمون و مبارک و اعداد 14 و 12 برای شیعیان قابل احترام و نیز 13 نماد نحس بودن است. در ژاپن نیز چنین خرافاتی وجود دارد و البته عدد 4 جای عدد 13 نشسته است. ژاپنس ها در زبان خود عدد 4 را به شکلی بیان می کنند که نزدیک به معنای مرگ نیز می باشد و به همین خاطر بهتر است در تور ژاپن به جای استفاده از کلمه "شی" از کلمه جایگزین "یون" بهره ببرید. اگر دقت کنید خواهد دید در بسیاری از اماکن و ساختمان های ژاپن 4 وجود ندارد حتی در شمارش طبقات ساختمان. البته عدد 9 نیز چندان با 4 تفاوتی ندارد و از آن نیز سعی کنید استفاده نکنید.

قصد سفر به ژاپن دارید

استفاده از تلفن همراه در ژاپن

یکی دیگر از نکاتی که باید رعایت کنید این است که ژاپنی ها همه تلفن همراه دارند و درصد کمی از انها هستند که تلفن همراه نداشته باشند. برخلاف ما ایرانی ها که اصئلاً در حال مکالمه هستیم ژاپنی های به نُدرت از موبایل خود استفاده می کنند. و سعی می کنند هنگام مکالمه برای دیگران مزاحمت ایجاد نکنند و تا حد امکان در محیط های عمومی مکالمه تلفنی نداشته باشند. اگر شما هم در مکان های عمومی با تلفن خود با صدای بلند صحبت کنید آنها شما را فردی بی ادب قلمداد خواهند کرد. همچنین در برخی اماکن باید تلفن خود را بی صدا کنید که تمرکز و استراحت دیگران را به هم نریزید. در عوض ژاپنی ها بیشتر تلاش می کنند با پیام فرستادن کارهای خود را پیش ببرند.