مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

قلعه ضحاک هشترود

(0 رای‌ها)
یکشنبه, 29 بهمن 1396 ساعت 22:48

توضیحات

یکی از برترین آثار دیدنی ایران در شمال شرقی دریاچه ارومیه واقع شده است و به عنوان یک اثر تاریخی و باستانی و گردشگری سالانه تعداد زیادی توریست و گردشگر داخلی را به این منطقه می کشاند. این اثر تاریخی که به نام قلعه ضحاک شناخته می شود و به آن آژدهاک نیز می گویند گفته می شود که بیش از سه هزار سال قدمت دارد و در ارتفاعات یک کوه به نام منفرد قرار گرفته است و در این نوشتار آژانس الهام سیر به بررسی این بنای به جای مانده از اقوام مانایی و مادها پرداخته است.

قلعه ضحاک هشترود

قلعه ضحاك یا آژدهاك

قلعه ضحاك یا آژدهاك در نزدیکی شهر هشترود واقع شده است و در ارتفاعات کوه منفرد می توانید از این بنا بازدید کنید. انواع مختلفی از آثار و بناها در داخل این قلعه قرار دارد که از جمله آنها می توان به آب انبار و آسیاب و حمام آن اشاره کرد. البته بناهای دیگری نیز در این اثر قرار گرفته است و اتاق های مختلفی نیز به صورت حفر شده در دل کوه و نیز کنده شده در دل زمین وجود دارند که نمایانگر زندگی مادها بوده است و در دل خود افسانه های فراوانی را به یادگار دارند. وجود آب انبارهای کوچک در هر اتاق و نیز طاقچه هایی بر دیوارها بسیار جالب می باشد، در خانه های روستایی که متعلق به چند ده سال پیش می باشد نیز کماکان می توان چنین اتاق هایی را دید.

قلعه ضحاک هشترود

معماری قلعه ضحاک

قلعه ضحاك یا آژدهاك یکی از عجایب آذربایجان می باشد که شگفتی های بسیاری در آن وجود دارد. یکی از بخش های این قلعه حفره هایی می باشد که در دل کوه کنده شده است و مشخص نیست دلیل کندن آنها چه چیزی بوده است. همچنین در داخل زمین به وسیله لوله هایی که درج شده است آب دامنه کوه به قلعه کشیده شده است که با توجه به قدمت قلعه در نوع خود بسیار جالب توجه می باشد.