مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

آرامگاه پادشاه آملی

(0 رای‌ها)
دوشنبه, 06 فروردين 1397 ساعت 10:08

توضیحات

برای سفر به شهر ساری در استان مازندران به جز جاده راه های مختلفی وجود دارد تا هم از سر وصدا و خستگی ترافیک راحت شوید و هم از زمان موجود بهره کافی را ببرید. نقاط دیدنی این شهر به حدی برای بازدید کنندگان متحیر کننده است که هوس سفر دوباره را در سر آنها می پروراند. آرامگاه ها، مکان های طبیعی، مکان های تاریخی که هر کدام زیبایی خاص خود را دارد از مکان های پیشنهادی برای بازدید می باشد برای مثال می توانید از آرامگاه پادشاه آملی که در ساری واقع شده است دیدن کنید، ویژگی های این آرامگاه به شرح زیر است. با الهام24 همراه باشید.

آرامگاه پادشاه آملی

گذری بر زندگی

از پادشاهانی که بر ساری حکم فرمایی کرده است، می توانیم به زین العابدین اشاره کنیم که پس از کشتن پسر عموی خود با نقشه قبلی به تخت سلطنت نشسته است. این پادشاه جنگ های زیادی را سرکوب کرده ودر نهایت با دوبه هم زنی یکی از همسرانش با زهر آلود کردن غذایش توسط مادرش به قتل رسیده است و پس از مرگش در یک بنا دفن شده است و با ساختن یک برج بزرگ روی مقبره به یکی از آثار تاریخی تبدیل شده است.

آرامگاه پادشاه آملی

ساختار معماری بنا

آنچه در شهر ساری این بنا را از محبوبیت خاصی برخوردار کرده و گردشگران زیادی را به خود جلب می کند سبک معماری خاصی است که در ساخت این بنا به کار رفته است و زیبایی های بی نظیری به این بنا بخشیده است. برای مثال گنبدی که به شکل حرم با کاشیکاری زیبا مزین شده است از زیبایی های داخلی بنا محسوب می شود. برای آشنایی با هنرهای آن زمان کافی است از صندوقچه چوبی که در این برج واقع شده است، دیدن کنید. از دیگر هنرهای به کار رفته می توانیم به مقرنس های آجری و طراحی زیبای در چوبی اشاره کنیم.