مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

آرامگاه علی خرقانی

(0 رای‌ها)
جمعه, 31 فروردين 1397 ساعت 13:29

توضیحات

از شهر های استان سمنان که لقب بزرگترین شهرستان کشور را به خود اختصاص می دهد، شهر شاهرود می باشد. همانگونه که از نام این شهر پیداست به دلیل داشتن رودهای بسیار از طبیعت منحصر به فردی برخوردار می باشد و سالانه پذیرای گردشگران و توریست های بسیاری می باشد. برخلاف آنچه تصور می شود شاهرود شهری تاریخی می باشد که پادشاهان مختلفی بر آن حکم فرمایی کرده اند، قرار گرفتن این شهر در دامنه کوه های البرز باعث شده تا از شرایط اقلیمی خاصی بهره ببرد و تنوع آب و هوایی آن باعث به وجود آمدن دو طبیعت کاملا متفاوت گشته به طوری که میوه هایی مانند خرما، سیب و پسته جزو تولید داخلی به حساب می آیند. از جاذبه هایی که توسط گردشگران و توریست ها مورد بازدید قرار می گیرد و می خواهیم آن را تشریح کنیم آرامگاه علی خرقانی می باشد. در ادامه با آژانس هواپیمایی الهام سیر همراه باشید.

آرامگاه علی خرقانی

معرفی شخصیت خرقانی

علی خرقانی که در قرن چهارم هجری زندگی کرده و به خاطر تفکراتی که در زمینه آزادی انسان ها و معارف عرفانی داشته شهرت پیدا کرده است. گفتار و کردار این عارف بزرگ به حدی پسندیده و مناسب بوده که مورد تقلید شخصیت های بزرگی مانند ابوسعید ابوالخیر، بایزید بسطامی و قرار گرفته است. محمود غزنوی که در آن زمان بر ایران حکومت می کرد برای نصیحت گرفتن به نزد خرقانی رفته و همین امر شخصیت این عارف بزرگ را معلوم می کند.

آرامگاه علی خرقانی

ویژگی های معماری آرامگاه

آرامگاهی که بر روی قبر این عارف واقع شده است در شهر خرقان قرار گرفته است که بر روی یک تپه ساخته شده است. در حوالی آرامگاهی مسجدی قرار گرفته که به دوره ایلخانی مربوط می شود و از زیبایی های معماری گنبدی است که به شکل مخروط ساخته شده است و برای مزین شدنش با کاشی های زیبا و خطوط ریحان سخنان علی خرقانی را بر آن حک کرده اند.