مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

تونس

تونس

در شمالی ترین نقطه قاره آفریقا، جایی میان الجزایر و لیبی و جنوب دریای مدیترانه به مساحت 163.610 کیلومتر مربع کشوری عربی زبان و مسلمان بنام تونس قراردارد. 

فلات های وسیع مرکز تونس را پوشانده است. در جنوب تونس صحرای بزرگ با دریاچه های نمک کم عمق واقع با آب و هوای خشک و داغ است. این درحالی است که در شمال کشور بارندگی کافی و آب و هوای مدیترانه ای وجود دارد. پایتخت این کشور تونس، زبان رسمی آن عربی و اقلیت بربر و واحد پول آن دینار تونس می باشد.

پیشینه زیستن انسان در این کشور به عصر سنگ در حدود دویست هزار سال پیش باز می گردد.

در سال 1881 میلادی، فرانسه این کشور را تحت الحمایه کرد. از سال 1942 تا 1943 آلمانی ها این کشور را تصرف کردند ولی حکومت فرانسویان مجدداً برقرار شد. تا سال 1956 طی پیمان پاریس استقلال خود را تحت رهبری حبیب بورقیه بدست آورد.در سال 1957 میلادی نظام پادشاهی بدلیل عدم صلاحیت از میان برداشته شد و در اواخر 1980 رژیم این کشور به طور فزاینده ای فاقد بردباری در مقابل مخالفان شد.

 فسفات و نفت نقاط اتکاء اقتصاد تونس است و معمولاً 40% صادرات آن را تشکیل می دهد. کشتهای اصلی گندم، جو و سبزی است و همچنین زیتون و مرکبات برای صادرات. صنعت توریسم از منابع بزرگ درآمد ارز خارجی است.

بررسی های ریخت شناسی (ژنتیکی) نشان میدهد که این مردم از دیدگاه نژادی همگن نیستند و آمیزه ای از تیره های گوناگون اند که در طول تاریخ پر فراز و نشیب این کشور از آسیا و اروپا به شمال آفریقا کوچ کرده اند.

سواحل شن های طلایی در کنار دریاچه لاجوردی،کشتزارهای زیتون و مرکبات فراوان از یک سو و آثار باقی مانده از دوران فینیقی ها، کارتاژها، رومی ها و عثمانی ها همراه با معماری اسلامی عربی و مراکز اقامتی و تفریحی، این کشور را در زمره کشورهای توریستی جهان قرار داده است. این کشور با 730 هتل مجهز و مجلل در شهرهای حمامت، سوس، نابوئل و آثاری همچون مسجد جامع ابن خلدوم، قصرهای باشکوه، موزه های اشیا عتیقه، جواهرات و قالی هایی که نمادی از عصر باستان این کشور می باشند برای جلب توجه مسافرین و جهانگردان در کنار هم قرار گرفته اندو همه این آثار همراه با مهمان نوازی مردم، تونس را در شمال آفریقا به یک مرکز توریستی تبدیل کرده است.

یکی از بهترین گزینه های تور نوروزی ، تور تونس میباشد.

 

مجموعه تفریحی کارتاژلند تونس: این مجموعه تفریحی واقع در شهر حمامت تونس، از جذایترین تفریحات این شهر میباشد. این مجموعه که در سال 2003 شروع بکار کرد، دارای چند بخش اصلی است که در هر بخش تفریحات متنوع با همه سلیقه ها میباشد. این بخش ها شامل: گنجینه کارتاژلند، بازیهای…

چهارشنبه
18
اسفند
مهمترین شهرهای تونس

5888
تونس: پایتخت کشور تونس، شهر تونس در انتهای خلیج تونس است. این شهر در سده 13 میلادی پایتخت دولت حفصی شمال آفریقا شد و تبدیل به یک کانون بزرگ بازرگانی در منطقه شد. عثمانیان در سال 1534 میلادی این شهر را اشغال کردند ولی از سال 1591 دولت مستقل از…