مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

تور استانبول چه میزان هزینه دارد

(0 رای‌ها)
جمعه, 03 آذر 1396 ساعت 12:53

توضیحات

در بخش های پیشن مواردی از هزینه هایی که در سفر به استانبول باید تقبل کنید را بیان کردیم و توضیحاتی در مورد این شهر زیبای توریستی در ترکیه را ارائه دادیم. استانبول سالانه گردشگران زیادی را به خود می بیند و با توجه به اهمیتی که این شهر از نظر توریستی در منطقه دارد و میزان بالای سفر ایرانی ها به استانبول در این بخش نیز قسمتی دیگر از هزینه هایی که در تور استانبول باید آمادگی پرداخت آن را داشته باشید را بیان می کنیم. الهام سیر همواره در تلاش بوده است که بروزترین اطلاعات گردشگری و اخبار و مواردی که شما عزیزان در تماس ها و پیغام های خود از ما می پرسید را مستند سازی کرده و در قالب نوشتارهای کوتاهی که خارج از حوصله شما نیز نباشد منتشر نماید. در ادامه با ما همراه باشید.

تور استانبول چه میزان هزینه دارد

مرزها و راه های سفر به استانبول

همانگونه که اشاره کردیم شما در سفر به استانبول باید هزینه عوارض خروج از کشور را نیز بپردازید. هزینه ای که حدود 80 هزار تومان بوده و آن را زمان خرید بلیط پرداخت می نمایید. اگر قصد داشته باشید از راه زمینی و به صورت شخصی سفر کنید باید از مرزهای خروج از کشور اطلاع داشته باشید تا سر در گم نشوید و بهترین مرز را نسبت به موقعیت جغرافیایی خود انتخاب کنید. پایانه های مرزی مشترک ایران با کشور ترکیه سه پایانه می باشد که مشهورترین آنها مرز "بازرگان" است و پایانه "رازی" و "سرو" نیز دو پایانه دیگر می باشند. طبیعتاً با توجه به حجم وسیع تردد از مرز بازرگان این مرز را همه می شناسند و در برخی مواقع بسیار شلوغ می باشد ولی هم مسیر خوبی را پیش روی شما قرار می دهد و هم امکانات خوبی دارد. برای عبور از مرز بازرگان باید به شهر ماکو بروید.مرز رازی نیز در شهر خوی قرار گرفته است و محدودیت در ساعات تردد وجود دارد. مرز سرو نیز در شهری با همین نام در ارومیه واقع است.

تور استانبول چه میزان هزینه دارد

سفر با اتوبوس و قطار به استانبول

برای سفر زمینی به استانبول از شهرهای تهران و تبریز می توانید به صورت مستقیم عازم استانبول شوید. مسیر تهران تا استانبول اتوبوس ها هزینه های متفاوتی را دریافت می کنند که مبلغی در حدود 200 تا 300 هزار تومان برای هر نفر می باشد. از تبریز نیز با هزینه ای ما بین 150 تا 200 هزار تومان می توانید به استانبول سفر کنید. متاسفانه در حال حاضر با قطار نمی توانید به صورت یک سره به ترکیه سفر کنید و برای اینکه سفر با قطار به این کشور را تجربه کنید باید یک سفر ترکیبی را انتخاب کنید. ترکیبی به این صورت که بخش هایی را با واسیل دیگر طی کرده و در هر مسیری که قطار وجود داشت از قطار استفاده کنید که ممکن است این روش حسابی اذییتان کند و بلیط برای ساعات مورد نظر نتوانید رزرو کنید و یا در ساعت مقرر به راه آهن نرسید و ... بنابراین ترجیحاً آخرین انتخاب خود را به قطار اختصاص دهید. سفر های هوایی و رزرو بلیط هواپیما نیز که پر استفاده ترین نوع سفر به استانبول است و در مقالات پیشین مفصلاً توضیح داده ایم.