مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

یونان یادآور شکوه و تمدن گذشته

(0 رای‌ها)
پنج شنبه, 07 دی 1396 ساعت 11:18

توضیحات

یکی از کشورهای محبوب و زیبای اروپایی برای توریست ها و خصوصاً علاقه مندان به تاریخ و اماکن تاریخی یونان می باشد. تور یونان همواره علاقه مندان بسیاری را از نقاط مختلف دنیا جذب می کند و می تواند سفری خاطره انگیز برای شما به ارمغان بیاورد. آژانس هواپیمایی الهام سیر در این نوشتار به بررسی نقاط و اماکن توریستی تور یونان پرداخته است که امیدواریم مورد توجه شما همراهان قرار بگیرد و تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. در ادامه سه مکان زیبا یعنی محله تئاتر و خانه دیونیسوس و محوطه مقدس را معرفی می نماییم.

یونان یادآور شکوه و تمدن گذشته

دو مکان زیبای توریستی یونان

یکی از این اماکن محله تئاتر نام دارد که قدمت آن به قرن سوم قبل از میلاد باز می گردد و در مکانی ما بین کوه کینتوس و بندر تجاری یونان واقع شده است. قدم زدن در کوچه های پُر از پیچ و خم و منقش به سنگ های بزرگ حس فوق العاده ای می باشد. منازلی که در این بخش قرار دارد نیز اکثراً دو طبقه بوده و ارتفاعی دو الی سه متری دارند. از دیدنی های این منطقه می توان به خانه تریدنت اشاره کرد که کف پوش بسیار زیبا به همراه حیاط آن زیبایی های خاصی دارد و نیز یک تئاتر با گنجایش بیش از 500 نفر تماشاچی در جنوب شرقی این محل قرار گرفته است. مکان زیبای دیگر خانه دیونیسوس یکی از نمونه های واقعی خانه های قرون دومی می باشد که ساختار و معماری بسیار عجیب و زیبایی دارد و در دو طبقه ساخته شده است. ستون های مرمر و کفپوش های موزاییکی که خانه را تزئیین کرده است چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

یونان یادآور شکوه و تمدن گذشته

محوطه مقدس در جوار معابد

دیگر مکانی که در تور یونان شما را دعوت به دیدن آن می کنیم محوطه مقدس نام دارد که برای رسیدن به ان باید از یک پیاده را زیبا عبور کنید و در این محوطه به سه معبد آپولو دسترسی خواهید داشت. معبد کراتون نیز در مرکز این محوطه واقع شده است و ستون ها و ساختار آن در نوع خود بی نظیر می باشد. در تور یونان حتماً از این محوطه مقدس بازدید کنید. محرابی در این معبد قرار دارد که از شهرت بسیار زیادی برخوردار است.