مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

غار پریان ابیانه

(0 رای‌ها)
دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 21:28

توضیحات

استان اصفهان همواره مهد گردشگری و اماکن تاریخی و باستانی ایران بوده است. جدای از شهر اصفهان که نوشتارهای زیادی را در باب آن نوشتیم دیگر نقاط اصفهان نیز هر کدام از مشهوریت و معروفیت زیادی برخوردار است. یکی از این شهرها که شاید به اشتباه بسیاری از گردشگران آن را متعلق به کاشان می دانند ابیانه می باشد. ابیانه به دلایل مختلفی شهرت جهانی فراوانی دارد که مهم ترین آنها را قبلاً بیان کرده ایم و الهام سیر در این نوشتار به بررسی غار پریان پرداخته است که امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

غار پریان ابیانه

مشخصات غار پریان

غار پریان در ابیانه واقع شده است و حدود 8 کیلومتر با آن فاصله دارد. دره ای به نام پری هول که در نزدیکی یک دهکده زیبا به نام سُه این غار را در خود جای داده است. ابعاد دهانه این غار 120 در 160 سانتی‌متر می‌باشد و در ارتفاع 2970 متری از سطح دریا قرار گرفته است.این غار بارها توسط غار نوردان مورد اکتشاف قرار گرفته است و اکتشافات بسیار زیادی در آن انجام شده است. به دلیل زیبایی ها و طبیعت خاص این غار گردشگران تور داخلی و تور خارجی علاقه زیادی برای بازدید از آن دارند. غارشناسان در تازه‌ترین کاوش خود به تالاری زیبا در عمق 120 متری غار پریان دست یافتند که این تالارهای کشف شده را به یازده عدد می رساند.

غار پریان ابیانه

اطلاعات گردشگری غار پریان

برای اینکه به غار پریان بروید باید حتماً اطلاعات کافی داشته باشید. وجود چاه‌های خطرناک در این غار، پیمایش کامل آن نیاز به آشنایی کامل به فنون غارنوردی داشته و بدون داشتن وسایل و ابزار مورد نیاز و راهنما و نقشه کامل غار، بازدید و پیمایش آن میسر نمی‌باشد. بهتر است که محدودیت فصلی را فراموش کنید زیرا در هر فصلی این غار جذابیت های خاص خود را دارد. برای رفتن به غار پریان به شهر میمه بروید و از شرق این شهر خارج شوید تا پس از حدود ۲۰ کیلومتر رانندگی به ۵۰۰ متری دهانه ی غار برسید.