مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

پارک صفه اصفهان

(0 رای‌ها)
چهارشنبه, 09 اسفند 1396 ساعت 20:39

توضیحات

در مورد اصفهان و تور اصفهان مطالب فراوانی را پیش از این بیان کرده ایم اما نصف جهان اماکن گردشگری بسیار زیادی را دارد که در چند و چندین مطلب نمی گنجد. یکی از دیدنی ترین اماکن شهر اصفهان که در سفر به این شهر زیبا نمی تواند از آن دیدن نکرد پارک کوهستانی صفه می باشد. پارک صفه به دليل نزديكي به شهر اصفهان و برخورداري از ارتفاع مناسب و تنوع پستي و بلندي هاي آن امكانات بسيار خوبي براي فعاليت هاي ورزشي تفريحي مثل پياده‌روي، تپه نوردي، كوه نوردي و سنگ‌نوردي فراهم آورده است.

پارک صفه اصفهان

مشخصات صفه

با توجه به مطالب بالا در ادامه الهام سیر به بررسی این پارک زیبا خواهد پرداخت. به ويژه در سال های اخیر بازدید از كوهستان صفه به نحو وسيعي افزايش پيدا كرده است. صفه ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارد که می تواند باعث شود بازدید کنندگان زیادی از آن دیدن کنند. يكي از ويژگي هاي مهم صفه وجود صخره‌هاي عظيم و بلند در نقاط مختلف آن است كه از نظر كوهنوردي تخصصي و آموزش سنگ نوردي، امكان بسيار خوبي براي گسترش ورزش كوهنوردي در منطقه اصفهان به وجود آورده است و به همین دلیل هم اردوهای ورزشی و هم مسابقات فراوانی در آن برگزار می شود. در سالیان اخير با تبديل كافه خاچيك به پناهگاه و پايگاه كوهنوردي و اصلاح مسيرهاي دشوار، خدمات مربوط به فعاليت هاي كوهنوردي بهبود نسبي پيدا كرده است.

پارک صفه اصفهان

تله کابین صفه

تله كابين صفه در ۲ خط طراحي شده است. خط اول آن از بزرگراه شهداي صفه تا گردنه باد و ۵۰ كابين ۴ نفره كه امكان بازديد از بام اصفهان را براي بازديدكنندگان فراهم مي آورد و مناظر كوه صفه نظير قلعه شاهدز، ديدني هاي اطراف شهر و تنگه گردنه باد از جاذبه هاي طبيعي اين مسير به شمار مي رود و خط دوم آن از گردنه باد به سمت قله شاهدژ با طول ۶۵۰ متر و ۶ پايه مياني مي باشد.