مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

گردشگری در صفه

(0 رای‌ها)
شنبه, 19 اسفند 1396 ساعت 21:36

توضیحات

در مورد صفه مطالبی را در نوشتارهای پیشین بیان کردیم. صفحه یکی از مناطق دیدنی و گردشگری استان اصفهان می باشد که افراد بسیاری در طول سال از آن دیدن می کنند. در اصفهان مکان های زیادی وجود دارند که نام صفه بر آنها قرار گرفته است از جمله ترمینال صفه که بیشتر مسافرین با آن آشنا هستند. در ادامه الهام24 به بررسی دو جاذبه دیدنی که با نام صفه گره خورده اند خواهد پرداخت که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد. به مانند همیشه همراهی شما می تواند دلگرم کننده و روشنا بخش ادامه راه ما باشد. همراه ما باشید.

گردشگری در صفه

نکاتی در مورد قلعه ديو

در ادامه مطالب پیشین در مورد قلعه دیو یا قلعه شاهذز ذکر این نکات خالی از لطف نیست. قلعه اصلي شاهدز در بلندترين نقطه كوه و در شمال غربي آن قرار دارد. اگرچه داستان سرگذشت قلعه شاهدز در طول قرن ها و به طور مكرر در كتاب هاي تاريخي نقل شده است ولي تا همين اواخر كسي به درستي نمي دانسته است كه شاهدز در كجا و در بالاي كدام كوه از كوه‌هاي متعدد اطراف اصفهان قرار داشته است. در حدود نيم قرن پيش دو تن از پژوهشگران اصفهان (كارو ميناسيان، محمد مهريار) به طور مجزا و با فاصله‌اي اندك از يكديگر اين نظريه را مطرح ساختند كه شاهدز معروف تاريخي همين قلعه ديو افسانه‌اي كوه صفه است.

گردشگری در صفه

گردنه باد کجاست

در امتداد هزار دره در جنوب كوه صفه، دره‌اي واقع شده است كه به خط الرأس آن كه در حدود ۲۰۰۰ متر ارتفاع دارد گردنه باد مي‌گويند. موقعيت توپوگرافي اين گردنه به صورتي است كه در شمال و جنوب آن ارتفاعات كوه صفه و كوه مشرف به سپاهان شهر قرار دارد با توجه به اين كه بادهاي اصفهان عموما غربي ـ شرقي است، جريان باد در اين نقطه متمركز شده و شدت بيشتري پيدا مي‌كند و در تمام فصول سال به ويژه پائيز و بهار باد با شدت زيادي در اين منطقه مي‌وزد، به همين دليل اين نقطه به گردنه باد مشهور شده است.