مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

چادر بندری در تور بندر عباس

(1 رای)
یکشنبه, 24 دی 1396 ساعت 18:47

توضیحات

یکی از سوغاتی هایی که در تور بندرعباس می توانید با خود به همراه بیاورید لباس محلی هرمزگان می باشد. همانگونه که در بخش های قبلی در مورد این نوع لباس محلی زیبا صحبت کردیم و پیراهن زنانه و شلوارهای زنانه لباس بندری را معرفی کردیم در ادامه نیز کارشناسان آژانس هواپیمایی الهام سیر به بررسی چادر بندری پرداخته اند. چادر بندری در بخش های مختلف استان هرمزگان استفاده می شود و رنگ ها زنده و شاد آن باعث می شود بر روی لباس بندری یا همان لباس محلی هرمزگان جلوه بسیار زیبایی داشته باشد. با توجه به وجود انواع آماده آن در بازار می توانید به عنوان سوغاتی از جنوب چادر بندری خریداری کنید.

چادر بندری در تور بندر عباس

چادر بندری

چادر در بندرعباس در طول سال ها تفاوت های زیادی داشته است و در زمان های مختلف از جهات گوناگون مانند نوع پارچه و رنگ و طرح تغییراتی داشته است. امروزه نیز در ادامه این تحولات انواع پارچه های مختلف مانند شیله و شیله نیم طاقه، شیله بند زرد و بند سبز اطلس و ویل لندنی و انواع بسیار زیاد دیگر برای دوخت چادر بندری استفاده می شود. استفاده از این پارچه ها در بندر عباس و میناب و بندر لنکه فراوانی بیشتری دارد. استفاده از رنگ های خردلی و قهوه ای و نیز خاکستری مایل به آبی بیشتر در چادر بندری دیده می شود و طرح های آن نیز دارای نقش و نگار جذاب و زیبا می باشد.

چادر بندری در تور بندر عباس

چادر عروس بندری

یکی از انواع زیبای چادر بندری چادری است که مخصوص نو عروسان می باشد و اکثریت تازه عروس ها از چادری با جنس ویل گل ابریشمی و به رنگ سبز استفاده می کنند. این نوع خاص از چادر محلی هرمزگانی ها دارای یک حاشیه بسیار زیبا می باشد در قسمت پشت چادر با نوعی زری دوزی به نام اشرامه آراسته شده است. البته انواع دیگری از چادر عروس با جنس های دیگر نیز وجود دارد برای مثال چادر گا ابریشمی و سوفن ساده سبز که تزئینات آنها نیز گلابتون و خوس می باشد نیز برای نو عروسان جنوبی استفاده می شود. نحوه پوشیدن چادر بندری نیز در نوع خود بسیار جالب می باشد که در این نوشتار مجال توضیح دادن آن نمی باشد.