مبدا و مقصد مسیر پروازی خود را انتخاب کرده و پروازهای 15روز آینده آن را مشاهده کنید

در حال راه اندازی می باشد

باغ ارم شیراز

(0 رای‌ها)
پنج شنبه, 24 اسفند 1396 ساعت 23:07

توضیحات

از زیباترین جاذبه های گردشگردی کشور ایران که گردشگران تورهای خارجی را به خود جذب می کند، جاذبه های طبیعی مانند باغ ارم می باشد. بهترین راه برای سفر به شیراز در تورهای داخلی استفاده از بلیط هواپیما می باشد. از زیبایی های این جاذبه طبیعی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم. اولین مطالبی که در این تور گردشگری به مراجعین ارائه می شود زمان ساخت باغ می باشد که طبق شواهد موجود به دوره سلجوقیان باز می گردد و با به حکومت رسیدن زندیه این باغ زیبا به تصاحب ایل قشقایی درآمد و احتمالاً به فرمان اتابک قراجه و توسط خان قشقایی بنای اصلی باغ ارم احداث شده است. با الهام سیر همراه باشید.

باغ ارم شیراز

معماری داخلی باغ

گردشگران در این تور علاوه بر لذت بردن از دیدن بناهای تاریخی می توانند به سبک معماری ایرانی نیز پی ببرند. این عمارت توسط حاج محمد حسن خان ساخته شده است و بعد از مرگ وی یکی از معماران دوره قاجار به اتمام رسیده است. برای بازدید از همه زیبایی های باغ ارم مانند کاشی رنگارنگ به طرح و نقش های مختلف، ایوان دو ستونه، سنتوری ها و تالار زیبای باغ می توانید در هتل های شهر شیراز که همه امکانات لازم را برای رفاه حال گردشگران فراهم کرده اقامت کنید.

باغ ارم شیراز

کاربرد های دیگر باغ ارم

این باغ زیبا علاوه بر جلوه های تاریخی کاربردهای دیگری هم دارد برای مثال به عنوان نمایشگاه گیاه شناسی مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر زیبایی های این باغ می توانیم به استخر زیبایی که در فضای جلویی باغ قرار گرفته و اطراف آن با در ختانی مانند بید مشک، بید مجنون، زبان گنجشک، خرمالو، بادام و گردو تزیین شده است اشاره کنیم. از مشهور ترین درختانی که در این باغ قرار دارد می توانیم به سرو بلندی که به سرو ناز شهرت دارد اشاره کنیم.